Filtry do wody na naszych wyprawach

Bez wody nie da się żyć, zwłaszcza w czasie wypraw, wielkich wysiłków, itd. My – dzięki pomocy Paker oraz naszym sponsorom i ofiarodawcom – mogliśmy używać dwa najlepsze filtry do wody, jakie są na rynku do tej pory. Przefiltrowaliśmy ok 1000 litra wody. To oczywiście poglądowe statystyki, bo dokładnie nie dało się z tego liczyć. Nie piliśmy żadnej wody bez filtracji, nawet, kiedy okazało się, że woda czysta. Cieszymy się i dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam ten sprzęt zakupić. Korzystamy z tych sprzętów już od 3 lat (MSR) i od tego roku (LifeStraw Mission).

Filtracja bezpośrednio do naczyń, aby napić się szybko.

✊😀Obserwujcie nasz profil na FB oraz naszą stronę internetową:
✔️ https://www.facebook.com/adventuremountainspl
✔️ https://adventuremountains.pl

Jeden z nich, to MSR Guardian – Innowacyjny filtr do wody z pompką, z opatentowanym sposobem na samooczyszczanie. Zdobywca wielu nagród na targach turystycznych oraz w amerykańskich czasopismach outdoorowych. Filtr usuwa zanieczyszczenia większe niż 0,02 mm:
– bakterie (np. e. coli, shigella, salmonella, cholera)
– wirusy (np. norowirus, rotawirus, hepatis A)
– pierwotniaki (np. giardia, cryptosporidum, ameba)
– zanieczyszczenia (osady, szlam, muł)
Uwaga. Nie usuwa zanieczyszczeń chemicznych i toksyn.

https://paker.pl/filtr-do-wody-msr-guardian…

Szwajcarski LifeStraw Mission, tym razem z kałuży na drodze. Woda, jak widać – nie jest tak czysta jak z kranu w domu, czy ze strumienia. Filtracja wymaga czasu. Tu nie da się nic przyspieszyć. Kiedy woda jest bardzo brudna, trzeba przelać ją do zbiornika przez czystą gazę, pieluchę, a nawet koszulkę.

Drugi filtr, to szwajcarski LifeStraw Mission. Wielokrotnie nagradzany, grawitacyjny filtr do wody ekologicznej firmy LifeStraw. Dla większej grupy osób, ekspedycji lub po prostu dla domu. Dostępny w pojemności 5 litrów oraz 12 litrów. Bazuje na technologii HollowFiber, która pozwala na odfiltrowanie zanieczyszczeń, mikroplastiku oraz bakterii i pasożytów.Technologia ta nie zawiera chemicznych środków do uzdatniania wody. Dzięki zastosowaniu gęstszych oczek materiału HollowFiber, filtr grawitacyjny usuwa także wirusy.

https://paker.pl/filtr-do-wody-lifestraw-mission…

Filtry do nabycia w sklepie Paker www.paker.pl

Patronat nad Wyprawą: GOPR Beskidy

Powiedz o nas innym: